Protez Tırnak Türleri ve Özellikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Protez Tırnak Türleri ve Özellikleri

Protez tırnak, dünyada birçok kadının tercih ettiği bir üründür. Rutin tırnak görünümlerinden bıkan bayanlar, arkadaşlarına hava atmak isteyen genç kızlar, toplantıda dikkat çekeyim diyen bayanlara kadar birçok bayanın hayatına girmiş bir üründür. Protez tırnak kullanımı gayet rahattır ve tırnak ile bütünleştiği için tırnağın doğal görünümünü bozmaz. Dayanıklılık olarak kendi tırnağınızdan daha kuvvetli bir yapıya sahiptir. Protez tırnağa istediğiniz ojeyi sürebilir ya da farklı desenler çizebilirsiniz. Bu sistem sadece farklı bir güzellik oluşturmak için yapılmaz. Tırnak yeme hastalığı olanlar, ilerleyen yaşlardan ötürü tırnakları kötü görünenler ya da tırnakları çabuk kırılan kişilerde tercih edebilmektedir. Şimdi protez tırnak nasıl yapılır kısaca inceleyelim.


Protez tırnak nasıl yapılır?


Protez tırnak hijyen koşullarına dikkat edilerek ve Uzman kişilerce yapılırsa gayet sağlıklıdır. Bu kriterlere uymazsanız tırnağı suçlamayın lütfen. Evde kendiniz yaptığınız ya da dışarıda yaptırdığınızda kullanılan ekipmanlar temiz olmalıdır. Özellikle kendiniz kendiniz yapacaksanız mutlaka asetonlu bir bezle tırnak kesme aletlerini temizleyin. Tırnak mantarlarına ve enfeksiyonlara karşı bu çok önemlidir. Mümkünse arkadaşlarınız tavsiye ettiği referansları düzgün güzellik merkezlerini tercih edin. Protez tırnak akrilik ve jel sistem olarak uygulanmaktadır. Akrilik model kendiliğinden donar. Jel model ise UV ışını kullanılarak dondurulur. İki sistemde tercih edilebilir. Önemli olan kimin ve nasıl yapıldığıdır. Protez tırnak uygulaması ortalama 1-2 saat sürebilmektedir. Protez tırnak tırnağın tamamını kaplamaz. Yarı bölgesinden yapıştırılır. Bu işlem yapılmadan önce tırnak düzeltilir ve temizlenir. Yüzeyinde yapışmaya engel olacak yağ tabakası ya da tırnak parçası olmamalıdır. Yapıştırmadan sonra tırnak tekrar törpülenir ve kendi tırnağınız ile uyumlu görünüme getirilir. Protez tırnak tırnak problemi yaşayan erkekler tarafından kullanılabilir.


Protez tırnak bakım nasıl yapılır?


Ayda bir kez uzayacağı için bakım yapmak gerecektir. Protez tırnak bakımı yapılırken kâğıt törpü kullanılmalıdır. Metal törpüler proteze zarar verebilir. Sürdüğünüz ojeleri silmek için aseton içermeyen temizleyiciler kullanılmalıdır. Protez tırnak yapıldığı sırada ya da yapmaya karar verdiğiniz dönemde tırnağınızla ilgili bir tedavi mantar vb. Görüyor iseniz bu uygulamayı yaptırmayınız. Protez tırnak sökülmek istendiğinde kesinlikle kendiniz çıkarmaya çalışmıyorsunuz. Kendi başınıza sökmeye kalkar iseniz tırnağınıza zarar verebilirsiniz. Protez tırnak kendi özel sıvısı ile yerinden kolayca çıkarılır. Yaptırdığınız güzellik merkezinde tırnak çıkarılıp temizlenerek normal görünümüne kavuşur.

Protez Tırnak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ayak Tırnak Sararması Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Tırnak Sararması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Siğili Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Siğili Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Çıkması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Çıkması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi